За Nissan Pathfinder R51 2005-2010 2in1 18W LED Светла за Магла Бела Cut-Линија Леќа светилки drl Дење Работи Светла Автомобил-Стил
  • Неодамнешно

За Nissan Pathfinder R51 2005-2010 2in1 18W LED Светла за Магла Бела Cut-Линија Леќа светилки drl Дење Работи Светла Автомобил-Стил

DEN 1726.56

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

2-во-1 ПРЕДВОДЕНА H11 12 V 18 W 1800 LM Светла за Магла Бела светилки drl Cut-Линија Леќа Магла Главата Светилка Собранието LED светилки drl Дење Работи Светла За Nissan Pathfinder R51 2005-2010 НИ За Nissan Pathfinder R51 2005-2012 Русија
Проверете Автомобил Модел
- Состојба : 100% Сосема Нов
- Пакетот Вклучува : Еден пар на блиц Пред Магла Светлина Со светилки drl (Лево и Право) САМО
Големина на : (Како на сликата прикажани)
- Дијаметар : (9cm)
- Висина : (8cm)
- Боја : Легури Домување + Јасно Леќа
- Тип на LED : Semileds LED Чипови
- Напон : 12 V
- Wattage : 18 W
- Материјал : Високо Квалитетен Алуминиумски Домување + Вистински Стаклена Леќа
- Осветлување : 1800 LM
- Тежина : 1000g Функција :
- Магла дизајниран оптички проектор внатре да се формира cut-off line и две континуиран осветлување за дење работи светлина режим
- Направен од Високо-Квалитет Премиум Трајни Легури Домување
- Јасно Леќи се направени од вистинско стакло.
- Доаѓа со 3 парчиња Супер Светло Semileds Led Чипови
- Подобра видливост. Обезбеди возачот безбедност во магла, дождливо, прашливи или снежните временските
- Одговара H8/H11 оригинални сијалица socket
- Директна замена со никаква измена. Совршено се вклопуваат, лесна инсталација * Забелешка :
* Компатибилноста на табелата е да се користи како општ водич САМО! Тоа е на Купувачот одговорност за истражување соодветно возило fitment пред купување.
* Инсталација настава НЕ е вклучен во пакетот.
* Професионална инсталација е препорачливо, мала промена може да ви треба за некои модели
* Ве молиме да ги прочитате сите опис & fitment пред да нарачате производот.
* Вашето задоволство е наша најголема грижа. Ве молиме контактирајте со нас,ако имате било какви прашања, 2-во-1 ПРЕДВОДЕНА H11 12 V 18 W Светла за Магла Бела светилки drl Cut-Линија Леќа Магла Главата Светилка Пакет : Suite A : 2x Бела Боја 2 во 1 ПРЕДВОДЕНА Магла Светилка Suite C : 2x Магла Домување (ОЕМ Дел) 2x H11 Халоген Светилки Suite D : 2x Магла Домување (ОЕМ Дел) 2x H11 Led Светилки **** Други Suite C / Suite D ***** Посебно Внимание треба да Автомобил Светла : 1 : Магла Светилка доаѓа од по-пазар. не се оригинални автомобил дел. 2 : Со цел да се продолжи услугата време, кога автомобилот светилка е инсталиран. Ве молиме имајте на ум дека помеѓу интерфејсот и интерфејс со водоотпорен третман. Испорака Детали 1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА и ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ се carefull откако ќе се направи нарачка. Ние ќе ја испрати на производи за да можете веднаш по извршената уплата во рок од 2-5days. 2 : Објект се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната или e Packet;Стигнат до најголемиот број на земји во 20-35 работни дена . Блискиот Исток, Африка, Бразил, Чиле и така натаму земји можеби ќе треба подолго превозот време. 3 : ве Молиме контактирајте со нас ако не го примите производи во 45 дена . И ве молиме да ни даде 3 работни дена за проверка на undelivered пакет и причина . Ако тоа е нашиот проблем,ние ќе рефундирање на пари за вас. Плаќање Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Гаранција 1 : Што ќе се обезбеди една година гаранција.Повеќе од една година, доколку постои квалитетот проблем, може да се купи други додатоци од нашата продавница.

Pathfinder-Година:
2010,2006,2007,2005,2009,2008
Објектот Тежина:
1kg
Специјални Функции:
LED светилка за магла
Nissan Модел:
Pathfinder
Бренд Име:
eeMrke
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Објектот Дијаметар:
9cm
Име На Модел:
For_Nissan Pathfinder R51 2005-2010
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Материјал Тип:
ABS/ PC/ Легура
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Магла светилки Извор (Изборен):
Халоген / Led Светилки
Lumens:
1800LM/1600LM
Напон:
DC 12V
Тип На Сијалица:
H11
Леќа:
Со Леќа / Без Леќа
автомобил модел 1:
За Nissan Pathfinder R51 2005-2010