Електрични Движат Towable Бум Лифт Со Цреша Берач
  • Неодамнешно

Електрични Движат Towable Бум Лифт Со Цреша Берач

DEN 460800.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Електрични Движат Towable Бум Лифт Со Цреша Берач
Towable Бум Лифт е познат по своите широк работен опсег. Прво, тоа може да се имиња со трактор , камион или автомобил за долги. Второ, поради својата свиткување рака, towable бум лифт може да се постигне не само вертикална високи места, но, исто така, хоризонтална оддалеченост. Трето, towable бум лифт е опремен со автоматски плочата плоча која може да ја ротирате рака 360°. Сите овие карактеристики се сигурни широк работен опсег.
Четири висока јачина хидраулични автоматска поддршка нозе ќе џек до целото тело на towable бум лифт кога се работи, кој ќе гарантира голема стабилност на целата машина. Со оглед на четири висока јачина за поддршка на нозе, таа има прекар нарекува "Spider Бум Лифт".
Постојат три контролни панели на towable бум лифт :
Четири поддршка нозе контролни панели
Кревање и Ротирање control panel на телото
Кревање и ротирачки контроли на платформа
Организаторот може да го контролира towable бум лифт без разлика тој е на земјата, наместо на платформа.
Towable Бум Лифт има три вида на напојување за избор :
Дизел моќ со дизел мотор
Батеријата со електричен мотор
Двата дизел моќ и енергија од батеријата
Тоа зависи од клиенти предност.
Заостанува Цреша Берач е една од најпознатите идеален антенски лифт платформата за и во затворени простории и на отворено за одржување. Тоа може да ротирате 360degree во воздухот и платформа висина од 6m да 16м. Тоа може да се користи во тесниот простор поради неговата компанија структура. Тоа е многу лесен и удобен за да се trailed со автомобил или трактор насекаде. Тоа е широко се користат во соседството единица, патот на светлината одржување, фабрики високо место на одржување, изградба сајт и така натаму.
Карактеристики На Производот :
1.360 степени ротација на арм
2.Изолирање на делови користите Japan NOK бренд, гарантираме дека производите се кандидира 300,000 пати без истекување или оштетувања
3.Цилиндар штекер е опремен со автоматски shut-off вентил
4.Опремени со итни намалувањето уред
5.Машината има две групи на систем за контрола, една машина, еден на подот, лесен и удобен за работа, безбедно и флексибилни
6.Ротирачките делови се опремени со подмачкано лого и маснотии првенство,флексибилни ротација без бучава
7.Опремена со лизгачки песна ролки, намалување на лулка и вибрации и обезбедува непречено нагоре-надолу
Безбедносни Мерки На Претпазливост :
1. Експлозија-доказ вентили : заштита на хидраулични цевка, анти-хидраулични цевка пукне.
2. Прелевање на вентил : Тоа може да се спречи со висок притисок кога машината се движи нагоре. Се прилагоди притисокот.
3. Итни пад вентил : тоа може да одат надолу, кога ќе се сретне итен или исклучување.
4. Анти-намалувањето уред : за да се Спречи паѓање на платформа
Нашата Услуга :
1.Ние можеме да дизајнираме на customerized towable бум лифт, како на вашите барања.
2.Најсоодветен модел ќе се препорачува да ви откако знаеме за вашето барање.
3.Пратката може да биде договорено од нашата порта до вашата дестинација порта.
4.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Специјални Функции:
Работна Платформа
Објектот Должина:
5.6m
Објектот Висина:
10m
Име На Модел:
Towable Бум Лифт
Објектот Тежина:
2000kg
Објектот Ширина:
1.7m
Материјал Тип:
Челик
Површински Третман:
прскање пластика
За Збор :
Towable Бум Лифт
Висина:
8m,10m,12m,14,16 m
боја:
Сина, Бела, Портокалова