Bismuth Кристали, Bismuth Метал / Bismuth ingot 16kg Висока Чистота 99.995% Бесплатен Превозот!
  • Неодамнешно

Bismuth Кристали, Bismuth Метал / Bismuth ingot 16kg Висока Чистота 99.995% Бесплатен Превозот!

DEN 22800.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Друга опција за вас, само кликнете на тоа ако ви треба повеќе од 2kg ,pleaes контактирајте не за цена! Цената може да се намали ако големо количество!! САМО КОНТАКТ!
Bismuth Метал, 100g Висока Чистота 99.995% Бесплатен Превозот!
Bismuth Кристали, Bismuth Метал / Bismuth ingot1000g Висока Чистота 99.995% Бесплатен Превозот!
Bismuth Кристали, Bismuth Метал / Bismuth ingot 16kg Висока Чистота 99.995% Бесплатен Превозот!
Bismuth е бела, кристална, кршливи метал со pinkish tinge, тоа е најмногу diamagnetic на сите метали, и коефициент на топлинска спроводливост е помал од било кој метал, освен меркур. Таа има висока електричен отпор, и на највисоко Сала ефект на било кој метал (дека е,, најголем пораст на електричниот отпор кога се става во магнетното поле). Bismuth е стабилна на кислород и вода, но се раствора во концентрирана азотна воздух. Сите bismuth соли форма нерастворливи соединенија кога се ставаат во вода.
Примена :
Bismuth метал се користи во производството на ниско топење solders и fusible легури, како и ниска токсичност шут и риболов sinkers. Одредени bismuth соединенија исто така се произведуваат и се користат како лекови. Индустрија го прави користењето на bismuth соединенија како catalysts во производство acrylonitrile, на почетниот материјал за синтетички влакна и rubbers.
Физички и хемиски индекс : Точка на Топење (°К) : 544.5 Вриење Точка (°К) : 1883 Година Изглед : Тешко, кршливи, челик-сива метал со pinkish tinge Атомски Радиус (pm) : 170 Атомска Волумен (cc/mol) : 21.3 Covalent Радиус (pm) : 146 Атомски Број : 83 Атомска Тежина : 208.98037 Елемент Класификација : Други Метални Откриени од Страна на : Познати на древните. Откривањето Датум : n/a (Непознат) Име Потекло : германски : bisemutum, (белата маса), Сега напишано wismut. Густина (g/cc) : 9.8
Пакетот вклучува :
16kg Bismuth метал
Сликите се само за ваша референца, нема иста тежина како опис :
Добар Фидбек
Нашата Работилница и производи

Тип:
Други
Име:
bismuth метал
Димензии:
неправилни парчиња