Трговија на големо Цена од Нерѓосувачки Челик, Метални Втиснување Машина Куче Ознака Embosser Машина Број Плоча 52 писма Знаци
  • Неодамнешно

Трговија на големо Цена од Нерѓосувачки Челик, Метални Втиснување Машина Куче Ознака Embosser Машина Број Плоча 52 писма Знаци

DEN 32716.00
DEN 35952.00

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


Куче Ознака Втиснување Машина 52 Code Ликови ,Челик Втиснување Машини,Прирачник Картичка Embossers
Објектот спецификации
Прирачник Куче Ознака машина е потребна опрема на крајот на процесот на производство на Куче Ознака, на овој уред, кој се користи да го притиснете копчето од преостанатиот буква на азбуката и numerals на површината на Куче Запис, тоа го прави да биде идентификуван или се исклучуваат.
На рачни и електрични тип на машина на пазарот се два вида на, Рачна машина е поефтино и полесно да ги користат, па средни и мали компании за производство на картичка користете тоа.
Прирачник Куче Ознака машина има карактеристики на сигурен структура, точна ориентација, мал дел, laconic надворешноста и удобен операција.
Главниот Технички Параметри
Се однесува работното парче : Нормативни куче ознака, Кои се 28.6 ×50.8 mm Карактер-избор : карактер rosette turnplate
Работата режим : упатство
Зборот проред 1/10 инчен
Воскресна тип линии : 1-11 линии
Воскресна тип локација индикација : индикаторот или примерок картичка
Боја : Бела
Големина на : 340*300*180(mm)
Нето тежина на машината : 9kg
Внатрешни 52 код знаци
Капитализација случај на англиски букви (26) : А~Z
Арапски numerals (10) : 0~9
Симболи (16) : .~ @ * + ? ! : (Детали на оваа веб страница примерок фото)

боја:
за стандардна големина, за прилагодена големина
Бренд Име:
ZONESUN
is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
куче ознака
Материјал:
Легиран челик