5 m / тркалаат 0.1 mm *6mm*5000mm Квалитет низок отпор 99.96% чист никел Лента Листови за батеријата место заварување машина
  • Неодамнешно

5 m / тркалаат 0.1 mm *6mm*5000mm Квалитет низок отпор 99.96% чист никел Лента Листови за батеријата место заварување машина

DEN 285.00
DEN 335.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


5 m / тркалаат 0.1 mm *6mm*5000mm Квалитет низок отпор 99.96% чист никел Лента Листови за батеријата место заварување машина
Карактеристики во добра заварување перформанси, висока затегнувачка напнатост, ниска resistivity
Главно се користи за никел-метал hydride батерии, литиум батерии, пол уво, алат, во комбинација батерии, полимерни батерии, електрични батерии и инструментација, високо-енергетски електрични алатки батерии, лаптоп батерии, батерии и HM комбинација на телекомуникациите, вакуум, индустрија
Содржината на никел : >/=99.96%
Дебелина:0.1 mm
Должина : 5m
ширина:6mm
Пакување, Вклучувајќи : 1 *тркалаат 0.1 mm *6mm*5000mm чиста никел ленти.
Answer : ___________________________ Note : ние, исто така, имаат и други големини, ако треба други големина можете да ме контактирате за тоа.

is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
никел плоча
Спецификации:
0.1 mm дебелина
Чистота:
99.96%
Количина :
5 m / ролна
Големина:
0.1 mm*6mm*5000mm