19V 6.32 НА 120W Ac Адаптер PA5181U-1ACA Полнач за Лаптоп Toshiba Satellite S75D S75T S870 S870D S875 S875D Tecra А50
  • Неодамнешно

19V 6.32 НА 120W Ac Адаптер PA5181U-1ACA Полнач за Лаптоп Toshiba Satellite S75D S75T S870 S870D S875 S875D Tecra А50

DEN 1276.00
DEN 1343.52

Количина на стоки
Това е достапна

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)


19 V 6.32 НА 120 W Ac Адаптер PA5181 U-1 ACA полнач за лаптоп Toshiba Satellite S75 D S75 T S870 S870 D S875 S875 D Tecra А50
1. Технички Спецификации :
1) Влез : 100 до 240 V AC,1.0-0.6 А, 50 до 60 Hz (во светот употреба)
2) Излез : DC19 V 6.32 НА
3) копче : 120 W
4) Штекер : 3-prong/2-prong
5)Конектор : 5.5 мм*2,5 mm
Пакет Содржи : 1x полнач за acer 19 V 6.32 НА ( не вклучуваат кабелот за напојување )
2. Заштита
1)во текот напон заштита : 120%мин
2)во текот тековната заштита : 120%мин
3)во текот вчитај заштита hiccp режим,авто-обнова
4)Кратки-коло заштита : automatic recovery
5)Оптоварување регулатива : ±5%
3. На животната средина барање
1)оперативни температура : 0-40
2)температура на чување : -20-85
3)операта тинг релативната влажност : 595%RH
4) да Издржи напон : AC 3,000 V (минимум), 5m A (максимум)
5)Изолација отпор : DC 500 V 100 MΩ (минимум)
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Q1 : греење, проблемот на адаптер за лаптоп?
А1 : Ако температурата на лаптоп адаптер е меѓу 30degree и 70degree,ве молиме да не грижете се,ова е нормален феномен,тоа нема да се оштети себе и лаптоп.
Q2 : Ќе 65w адаптери можат да работат на 90w лаптоп?
А2 : Ние не препорачуваме користење на 65w адаптери за полнење за 90w лаптоп,кој ќе се скрши вашиот лаптоп.
Q3 : Што можеме да направиме ако адаптер почне да дисипација на топлина?
A3 :
1)кога лаптопот батеријата се полни со енергија,полнење завршени,топлина дисипација ќе бидат ослободени.
2)Кога масата на programms се работи во исто време,како на пример играње игри,гледање ТВ,итн.Топлина дисипација, ќе бидат поголеми.
3)ве Молиме имајте добра средина да ги споделите со адаптер за дисипација на топлина.
Q4.Она што е вашата гаранција?
A4 : Една година Гаранција.
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.

Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
за toshiba
Број На Модел На:
лаптоп, полнач за Toshiba Satellite S75D S75T S870
Бренд Име:
Geris Моќ
Излезна Струја:
6.3 На
Излезниот Напон:
19V
Боја:
Црна
На текст:
100-240V
Излез:
19V 6.32 НА
моќност:
120W
Совет Големина :
5.5 мм*2,5 mm
Компатибилен со:
лаптоп, полнач за Toshiba Satellite S75D S75T S870
Гаранција:
една година
is_customized:
Yes